SKN Human Resource Development

Strona Koła Naukowego HRD przy Katedrze ZZL UE w Katowicach

Category: Projekty (page 1 of 5)

STN Negocjator, edycja 2019

21.01.2019 r. zostało zorganizowane wydarzenie promujące Studencki Turniej Negocjacyjny. Na to wydarzenie przyszło ponad 40 studentów Naszej Uczelni. Spotkanie zostało zainicjowane przez nasze Koło, które współtworzy Studencki Turniej Negocjacyjny.

Wydarzenie otworzył wykład dr Adriana Pyszki na temat „Negocjacji w biznesie”. Następnie krótką prelekcję na temat samego Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego przedstawiła Marta Lewandowska i Magda Lupa, członkinie Koła HRD. W następnej części studenci przeprowadzali negocjacje biznesowe i przy okazji się świetnie bawili.

Studencki Turniej Negocjacyjny (STN) jest organizowanym corocznie ogólnopolskim konkursem skierowanym do studentów prawa i kierunków ekonomicznych. STN organizuje Studenckie Koło Naukowe Negocjator działające przy Katedrze Rozwoju Kapitału Ludzkiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Nasze Koło jako pierwsze na Śląsku zostało koordynatorem tego wydarzenia!

Wszystkich chętnych chcących sprawdzić swoje zdolności negocjacyjne zapraszamy do wzięcia udziału w Eliminacjach w dniu 07.03.2019 r.

Więcej o STN: http://www.stn.negocjator.pl/

ZAPISY – już wkrótce!

MOW KALETY 2018 REAKTYWACJA!

Po raz kolejny rozpoczęliśmy współpracę z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Kaletach. Pierwsze warsztaty już za nami! 10 kwietnia nasze Koło przeprowadziło warsztaty na temat dress-code’u. W ramach 4 godzinnego wydarzenia została przeprowadzona część teoretyczna, podczas której przedstawiliśmy podstawowe zasady ubioru oraz krótki quiz sprawdzający wiedzę uczestników. Po części teoretycznej przyszła pora na warsztaty połączone z zabawą. Z pełnych wieszaków ciuchów oraz pełnego wachlarzu akcesoriów nasi goście mogli stworzyć idealne stroje na różne okazje (rozmowę kwalifikacyjną, randkę, spotkanie ze znajomymi). Przed samym końcem każdy miał okazję zrobić sobie profesjonalne zdjęcie do CV w wybranym zestawie ubrań. Na tym warsztaty się zakończyły, a następne odbędą się już w maju!

Autorką wpisu jest Urszula Górska.

Wiosna z HR 2018

20 kwietnia po raz kolejny nasze koło HRD miało okazję zorganizować akcję “Wiosna z HR”, w ramach której odbyły się cztery warsztaty ze specjalistami, a sponsorzy zagwarantowali nam świetne nagrody dla studentów i prelegentów. Uczestnicy byli w pełni zaangażowani i ciekawi kolejnych zadań. Zgłębili swoją wiedzę w dziedzinie zasobów ludzkich, co w przyszłości na pewno zaowocuje.

Pierwszy warsztat został przeprowadzony przez Panią Sylwię Chwastyk-Kolasę z Lobo HR. Temat, który był poruszany dotyczył rekrutacji i selekcji pracowników. Uczestnicy dowiedzieli się jak badać kompetencje pracownicze oraz jak dobrać odpowiednie narzędzia rekrutacji i selekcji. Następne szkolenie “Lider idealny” było prowadzone przez Żanetę Rachlewicz i Ewę Kasprzak, Panie z firmy Adeszkolenia. Spotkanie miało charakter warsztatowy, a głównie skupialiśmy się tu na typach osobowości. Praca odbywała się w  mniejszych i większych grupach, przez co mogliśmy poznać się trochę lepiej. Temat kolejnego warsztatu brzmiał “Candidates Tips&Tricks”, był prowadzony przez Panią Biankę Kiełbasę. Pani Bianka jako doświadczony rekruter opowiedziała co należy mówić i jak zachowywać się podczas rozmowy rekrutacyjnej. Oprócz tego przeprowadziła dwa krótkie quizy, dzięki którym uczestnicy mieli możliwość uzyskania wielu ciekawych informacji na temat firmy Groupon. Ostatnim warsztatem było połączenie dwóch firm Innoresearch i Human Solutions for Business. Firmę Innoresearch reprezentowała Pani Kinga Hoffmann-Burdzińska, która przygotowała temat controllingu w organizacji, a firmę Human Solutions for Business Pani Ilona Pawełczyk, która prezentowała kompetencje HR Business Partnera i na czym polega jego praca. Na koniec wszystkich warsztatów każdy z uczestników dostał certyfikat ze swoim imieniem, a prelegenci otrzymali torby z gadżetami naszej uczelni oraz różnego rodzaju vouchery.

Ponownie mogliśmy poznać nowe firmy i poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę. Dzięki odbywającym się warsztatom można było wygrać wejściówki do Escape Roomu za dużą aktywność na zajęciach. Zorganizowany również był konkurs “Dlaczego warto brać udział w kursach, warsztatach i szkoleniach”, a najlepsze odpowiedzi mogły zyskać ciekawe nagrody. Przez odbywające się warsztaty mogliśmy poznać nowe osoby i spędzić czas kreatywnie. Zauważyliśmy wiele swoich cech i zachowań, które możemy rozwijać w przyszłości, dostaliśmy sporo wskazówek, które na pewno pomogą nam w rozwoju naszej przyszłej kariery. Mamy nadzieję, że z kolejnym rokiem uczestników będzie coraz więcej i poruszymy również inne, ciekawe tematy.

Autor: Katarzyna Kąkol

Wiosna z HR 2018 za nami

To była przyjemność organizować takie wydarzenie! Dziękujemy uczestnikom za Wasza obecność, prelegentom:  GROUPON, Innoresearch, Human Solutions for Business, Adeszkolenia, Lobo HR oraz partnerom – Kawiarnia SYNERGIA na ul. Opolskiej, Park Ogrodziniec, Laser House, LetMeOut oraz BREAK the code.
Do zobaczenia za rok ! 💚

Więcej informacji na naszym profilu na FB.

Autorka posta: Urszula Górska

STN – wyniki warszawskiego finału

Jak podają organizatorzy, zwycięzcą XVI edycji Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego została drużyna Jesiotry Biznesu z Katowic (w składzie Karolina Bandura, Damian Podgórski, Adrian Kruk). Zwycięzcy będą mieć przyjemność reprezentować Polskę podczas Warsaw Negotiation Round.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

 

STN – krótka relacja

Dnia 3 marca odbyły się na naszej uczelni eliminacje Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego. W turnieju wzięły udział 4 drużyny: PE Team, Jesiotry biznesu, Czarne Pantery, Compromisers. Głównym partnerem oraz autorem jednego ze scenariuszy była firma OVB Allfinanz. Podczas turnieju swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor firmy Dariusz Halczok.

Turniej składał się z 3 etapów, za każdym razem do negocjacji drużyny otrzymały inny scenariusz. Początkowo wszystkie drużyny zebrane zostały podzielone na ,,strona – A i ,,strona – B ”. Każda ze stron otrzymała scenariusz z przytoczoną sytuacją i problemem. Grupy w przeciągu 20 minut musiały przygotować swoje role i utworzyć listę jak najlepszych argumentów mających im pomóc w późniejszych negocjacjach.

Po grupowej naradzie drużyny ,,strony A” i ,,strony B” zostali dobrani w pary. Każda para zajmując swoje stanowisko otrzymała arkusz negocjacyjny, w którym zaznaczane były treści w zależności od ustępstw na jakie decydowała się dana strona.

Negocjacje pomiędzy drużynami przysporzyły wielu emocji, ale również ciekawych pomysłów. Rozwiązania studentów i ich pomysły niejednokrotnie były bardzo ekonomiczne, ale również zadowalające obie strony.

W trakcie negocjacji sprawności i poprawności przebiegu procesu doglądał przedstawiciel Koła Studenckiego Negocjator wraz przedstawicielami Koła Naukowego HRD.

Do Finału Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego, który odbędzie się w Warszawie awansowały 2 drużyny:

  • Czarne Pantery (Hanna Litwinów, Małgorzata Jurek, Iwona Stanik)
  • Jesiotry Biznesu (Damian Podgórski, Karolina Badura, Adrian Kruk)

Dziękujemy Wszystkim za udział i negocjacje na wysokim poziomie!!!

Autorką wpisu jest Angelika Hadzińska.

Instagram

Kochani, od kilku tygodni jesteśmy też na Instagramie 🙂

Znajdziesz nas TUTAJ!

STN – wyniki I etapu

Szanowni Uczestnicy!
Z przyjemnością ogłaszamy, że Czarne Pantery i Jesiotry Biznesu awansowały do Finału Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego!

Dziękujemy Wszystkim za udział i negocjacje na wysokim poziomie, a zwycięzców zapraszamy na Finał do Warszawy, który odbędzie się w dniach 24-25 marca 2018.

Serdecznie gratulujemy finalistom! 

(Więcej szczegółów TUTAJ)

STN – eliminacje

Za nami pierwszy etap XIV edycji eliminacji do STN! Szczegóły wkrótce na naszym fejsbukowym profilu.

Nego Days

Zapisy do STN trwają

Sesja właśnie się rozpoczyna, a w naszym Kole przygotowania do Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego trwają.

Mamy przyjemność przypomnieć, że dnia 03.03.2018 roku na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędą się eliminacje do pierwszego etapu turnieju. Aby podejść do turnieju, należy wysłać zgłoszenie swojej trzyosobowej grupy do 1 marca 2018 roku. Wszystkie osoby wyrażające chęć wzięcia udziału w STN zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur w wiadomości prywatnej Koła Naukowego HRD na portalu Facebook.

Wszystkim studentom życzymy owocnej sesji i zadowalających wyników :).

Autorką posta jest Klaudia Skutela.

 

Older posts