SKN Human Resource Development

Strona Koła Naukowego HRD przy Katedrze ZZL UE w Katowicach

Category: Warsztaty (page 1 of 5)

Wiosna z HR 2018

20 kwietnia po raz kolejny nasze koło HRD miało okazję zorganizować akcję “Wiosna z HR”, w ramach której odbyły się cztery warsztaty ze specjalistami, a sponsorzy zagwarantowali nam świetne nagrody dla studentów i prelegentów. Uczestnicy byli w pełni zaangażowani i ciekawi kolejnych zadań. Zgłębili swoją wiedzę w dziedzinie zasobów ludzkich, co w przyszłości na pewno zaowocuje.

Pierwszy warsztat został przeprowadzony przez Panią Sylwię Chwastyk-Kolasę z Lobo HR. Temat, który był poruszany dotyczył rekrutacji i selekcji pracowników. Uczestnicy dowiedzieli się jak badać kompetencje pracownicze oraz jak dobrać odpowiednie narzędzia rekrutacji i selekcji. Następne szkolenie “Lider idealny” było prowadzone przez Żanetę Rachlewicz i Ewę Kasprzak, Panie z firmy Adeszkolenia. Spotkanie miało charakter warsztatowy, a głównie skupialiśmy się tu na typach osobowości. Praca odbywała się w  mniejszych i większych grupach, przez co mogliśmy poznać się trochę lepiej. Temat kolejnego warsztatu brzmiał “Candidates Tips&Tricks”, był prowadzony przez Panią Biankę Kiełbasę. Pani Bianka jako doświadczony rekruter opowiedziała co należy mówić i jak zachowywać się podczas rozmowy rekrutacyjnej. Oprócz tego przeprowadziła dwa krótkie quizy, dzięki którym uczestnicy mieli możliwość uzyskania wielu ciekawych informacji na temat firmy Groupon. Ostatnim warsztatem było połączenie dwóch firm Innoresearch i Human Solutions for Business. Firmę Innoresearch reprezentowała Pani Kinga Hoffmann-Burdzińska, która przygotowała temat controllingu w organizacji, a firmę Human Solutions for Business Pani Ilona Pawełczyk, która prezentowała kompetencje HR Business Partnera i na czym polega jego praca. Na koniec wszystkich warsztatów każdy z uczestników dostał certyfikat ze swoim imieniem, a prelegenci otrzymali torby z gadżetami naszej uczelni oraz różnego rodzaju vouchery.

Ponownie mogliśmy poznać nowe firmy i poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę. Dzięki odbywającym się warsztatom można było wygrać wejściówki do Escape Roomu za dużą aktywność na zajęciach. Zorganizowany również był konkurs “Dlaczego warto brać udział w kursach, warsztatach i szkoleniach”, a najlepsze odpowiedzi mogły zyskać ciekawe nagrody. Przez odbywające się warsztaty mogliśmy poznać nowe osoby i spędzić czas kreatywnie. Zauważyliśmy wiele swoich cech i zachowań, które możemy rozwijać w przyszłości, dostaliśmy sporo wskazówek, które na pewno pomogą nam w rozwoju naszej przyszłej kariery. Mamy nadzieję, że z kolejnym rokiem uczestników będzie coraz więcej i poruszymy również inne, ciekawe tematy.

Autor: Katarzyna Kąkol

Zapisy do STN trwają

Sesja właśnie się rozpoczyna, a w naszym Kole przygotowania do Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego trwają.

Mamy przyjemność przypomnieć, że dnia 03.03.2018 roku na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędą się eliminacje do pierwszego etapu turnieju. Aby podejść do turnieju, należy wysłać zgłoszenie swojej trzyosobowej grupy do 1 marca 2018 roku. Wszystkie osoby wyrażające chęć wzięcia udziału w STN zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur w wiadomości prywatnej Koła Naukowego HRD na portalu Facebook.

Wszystkim studentom życzymy owocnej sesji i zadowalających wyników :).

Autorką posta jest Klaudia Skutela.

 

Ruszyły zapisy na konferencję

Kochani,

nasza konferencja Nowoczesne Zarządzanie 2017 już tuż tuż, zatem jak co roku otwieramy zapisy na warsztaty:

Warsztaty IBM (Zarządzanie zespołem rozproszonym w ramach zarządzania projektami IT), zapisy TUTAJ

Warsztaty Innoresearch (Badania dla biznesu- od pomysłu do realizacji), zapisy TUTAJ

Warsztaty Mostostal (Controling w praktyce), zapisy TUTAJ.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy do zapisów i udziału w konferencji!

 

Już wkrótce konferencja!

Za oknami szaro buro i ponuro, tymczasem w HRD energii dużo.

Chcielibyśmy podzielić się z Wami paroma informacjami. Podsumowując pracę w poprzednim roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedno z najlepiej działających kół Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Fakt ten motywuje nas do ciągłej i rzetelnej pracy – HRD nigdy nie osiada na laurach. Nasze koło rozwija się bardzo dobrze, ostatnimi czasy mieliśmy przyjemność przyjąć kolejnych członków do naszego zespołu. Obecnie zajmujemy się organizacją konferencji naukowej Nowoczesne Zarządzanie 2017, możemy zdradzić, iż zaproszeni prelegenci są liderami prestiżowych firm działających na rynku. Plan konferencji zapowiada się bardzo obiecująco.  Już udostępniliśmy oficjalne wydarzenie na FB specjalnie dla Was – naszych młodych, zwartych i ambitnych przyszłych przedsiębiorców.

Już teraz serdecznie Was zapraszamy do udziału w konferencji oraz współpracy z nami.

Autorka posta: Klaudia Skutela

Relacja z warsztatów na stronie MOW

Na stronie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach znalazła się informacja o przeprowadzonych przez SKN HRD warsztatach dla podopiecznych tego ośrodka.

Dziękujemy za miłe słowa i zachęcamy do zapoznania się z ich treścią (LINK).

Warsztaty zakończone

13 czerwca zakończyliśmy tegoroczny cykl warsztatów dla podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach.

Ostatnie warsztaty poświęcone były ustalaniu celów i realzacji marzeń. Prawdopodobnie współpraca z MOW będzie kontynuowana w przyszłym roku akademickim. Już teraz zapraszamy na sprawozdania z tych spotkań.

Ostatni warsztat dla MOW przeniesiony

Warsztat dla podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach został przeniesiony na termin czerwcowy.

Relację udostępnimy wkrótce 🙂

Na stronie głównej UE…

… znalazł się nasz wpis o zakończonej tegorocznej edycji Wiosny z HR.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią posta.

Wiosna z HR 2017 – podsumowanie

Już od kilku lat Koło Naukowe HRD bierze czynny udział w tworzeniu warsztatów wchodzących w skład przedsięwzięcia pod nazwą „Wiosna z HR”. Nie inaczej było i w tym roku. Od dawna uczestnicy koła pragną zachęcić studentów do brania czynnego udziału w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z dziedziny HR. W ramach obecnej edycji zostały przeprowadzone trzy warsztaty, które zachęcały studentów do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Każdy z nich dotyczył innego zagadnienia związanego z tematyką HR oraz był prowadzony przez innych prelegentów.

Pierwszy warsztat (21 kwietnia) przeprowadziła Pani Agnieszka Bojda z Arche Consulting, która przygotowała studentów do rozmowy kwalifikacyjnej i pokazała, jak należy się odpowiednio na niej zaprezentować. Następny warsztat (28 kwietnia) poświęcony był roli wolontariatu w ścieżce kariery, o którym opowiedziała Pani Karolina Widawska z Business Service Galop. Na sam koniec (28 kwietnia) duet w składzie Małgorzata Suda i Wioletta Polańska z Human & Hunter zaplanowały naszą przyszłość i zwróciły szczególną uwagę na działania które, w ramach budowania naszej ścieżki kariery, są najistotniejsze.

Warsztaty były, są i będą doskonałą okazją do poszerzania swojej wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. Tegoroczne zajęcia okazały się ogromnym sukcesem, w którym brało udział kilkudziesięciu studentów. Dzięki nim każdy z uczestników zdobył cenne wskazówki, które może wykorzystać w przyszłości. Dodatkowo warsztaty dały możliwość poznania nowych ludzi oraz spędzenia czasu w nieco inny sposób niż „studencie siedzenie na wykładzie”. Miejmy nadzieję, że kolejne edycje będą równie owocne.

(autor: Patryk)

Wiosna z HR – c.d.

A u nas dzisiaj się działo!

Warsztaty w ramach Wiosny z HR poprowadziły Panie z Human and Hunter oraz Business Service Galop. Relacja już wkrótce 🙂

 

Older posts